сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 54
home Општини

Митко Јанчев не дочека да заврши вториот круг од изборите, веднаш се фати за работа

Митко Јанчев не дочека да заврши вториот круг од изборите, веднаш се фати за работа

Староновиот градоначалник на Каварадци, Митко Јанчев иако победи убедливо и со најголема разлика на територијата на нашата држава во првиот круг, веднаш се фати за работа.

Имено тој уште денес продолжи онаму каде што застана и поплочи 1920 метри квадратни на една од поголемите улици во Кавадарци.

-Поплочување на тротоар на ул.Методија Џунов Џикот и уредување на дол Калница каде што треба да се стави и настрешница. Изведувач на работите е фирмата Павер Трејд, вкупната квадратура за поплочување е 1920 метри квадратни, објави Јанчев на Фејсбук.

Коронавирус