сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Општини

Митко Јанчев на терен, започнува серија средби со кавадарчани

Митко Јанчев на терен, започнува серија средби со кавадарчани

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев заедно со службите од општината и од ЈП Комуналец од вчера започна серија средби со жителите на општина Кавадарци.

Вчера попладне првата средба се одржа со жителите на урбаната заедница „Ќиро Крстев“. Градоначалникот имаше можност да се информира за проблемите на овие жители но и да ги информира за активностие кои ги има планирано локалната самоуправа за нивната урбана заедница.

Локални избори 2021