петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 82
home Општини

Митко Јанчев на средба со невладиниот сектор

Митко Јанчев на средба со невладиниот сектор

И денес продолжи  изборната кампања за престојните локални избори во земајава.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Кавадарци, Митко Јанчев денес имаше серија настанаи во градот, меѓу кој и средбата со невладиниот сектор.

-Одлична и позитивна средба денес со невладиниот сектор од Општина Кавадарци. Преку разговор дојдовме до неколку заклучоци кои ќе ни бидат појдовна точка за креирање на успешна иднина. Кавадарци за сите! Напиша на Фејсбук кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев.

Локални избори 2021