петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 193
home Општини

Митко Јанчев ја презентираше својата програма пред кавадарчани

Митко Јанчев ја презентираше својата програма пред кавадарчани

Денес започна изборната кампања за локалните избори кои треба да се оддржат на 17 октомври. Кандидатото на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Кавадарци, Митко Јанчев денес ја презентираше својата програма.

Јанчев е познат како најуспешен градоначалник во историјата на Македонија, а во неговиот мандат успеа да ја реализира својата програма во целост за две години.

-На почетокот на оваа кампања ја претставувам програмата со која повторно ја барам довербата од граѓаните на Кавадарци.Станува збор за развојна, иновативна, квалитетна, но пред се остварлива програма. Кавадарци за сите! Заокружи број 7!

Локални избори 2021