вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 83
home Општини

Митко Јанчев издејствува лозарите да ги добијат посакуваните субвенции

Митко Јанчев издејствува лозарите да ги добијат посакуваните субвенции

Градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев заедно со пратеникот Панчо Минов на денешната прес-конференција соопштија дека е постигнат договор за субвенционирањето на лозарите.

Исто така и од страна на лозарите беше кажано дека се задоволни со оваа одлука и истата ја поздравија.