понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 164
home Општини

Мисајловски од Јегуновце: Време е да ја создадеме новата иднина

Мисајловски од Јегуновце: Време е да ја создадеме новата иднина

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска е во посета на општина Јагуновце, на средби со граѓаните во рамките на предизборната кампања и предизборни активности за локалните избори кои што ќе се одржат на 17-ти октомври.

-Димитар Костадиноски победува во Јегуновце!

Денеска сме во Раотинце да се видиме со граѓаните и да поразговараме за новата иднина и проектите што се во нашата програма.

Преубаво село со чесни и добри луѓе кој сакаат промени за подбар живот.

Време е да ја создадеме новата иднина, пишува во својата објава Мисајловски.

Локални избори 2021