понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 71
home Општини

Милошевски во манастирот во Рача по повод Благовец: Традициите треба да продолжат да се негуваат и во иднина

Милошевски во манастирот во Рача по повод Благовец: Традициите треба да продолжат да се негуваат и во иднина

Во Благовештанскиот манастир во Рача, по повод празникот „Свето Благовештение“ синоќа се одржа Света литургија на која се осветуваше вода и празничен колач. Убава традиција која треба да продолжи да се негува и во иднина, напиша Митре Милошевски кандидат за градоначалник на Охрид на ВМРО-ДПМНЕ.

-За многу години да ни биде празникот Свето Благовештение- Благоец, а Свето и Вечно да им биде името на сите кои го носат.

Коронавирус