среда, 19. јуни 2019. Вести денес: 35
home Општини

Милошевски: Да одбереме напредок и резултати, работа и посветеност- Охрид може да биде и ќе биде убав

Милошевски: Да одбереме напредок и резултати, работа и посветеност- Охрид може да биде и ќе биде убав

Вложувањето во образованието, спортот и културата ќе бидат врвен приоритет, вели кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Митре Милошевски, во интервју за веб-порталот ohridnews.com.

-Да одбереме напредок и резултати, работа и посветеност. Градот може да биде убав, и ќе биде убав, додава Милошевски.