среда, 8. декември 2021. Вести денес: 105
home Општини

Миле Петков од ВМРО-ДПМНЕ е градоначалник на Виница

Миле Петков од ВМРО-ДПМНЕ е градоначалник на Виница

Миле Петков од ВМРО-ДПМНЕ вчера го победи својот противкандидат и стана градоначалник на Виница.

Тој освои 54,74% од гласовите, а Ивица Димитров од СДСМ 39,56%.

 

Коронавирус