петок, 10. јули 2020. Вести денес: 154
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Општини

Мерките и препораките не се почитуваат, денеска свадба во Велес (ВИДЕО)

Мерките и препораките не се почитуваат, денеска свадба во Велес (ВИДЕО)

Денес во населбата Поток во Велес беше организирана свадба, објави порталот Велесденес.

До нашата редакција денес беше испратено видео од веселбата во Потокот.

И покрај мерките и препораките на здравствените власти да нема поголеми групирања и собири, денес во Велес се организираше веселба.

Државните здравствени власти препорачаа сите веселби да бидат откажани наредниов период, но за велешани ова денес не важеше. Веселбата беше по улиците низ Потокот.

Им посакуваме се најубаво на младите, но пред се е здравјето на граѓаните.

Парламентарни избори 2020