среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

Масовно незадоволство на членови на СДСМ во Битола (ФОТО)

Масовно незадоволство на членови на СДСМ во Битола (ФОТО)

Согласно информациите кои протекоа од одлуките на извршниот одбор за кандидат за градоначалник на Битола е избран Христо Кондовски кој е кум на Благој Крстевски – СТЕНТОНОТ.

Во пресрет на официјалното соопштување на одлуката на кандидат за градоначалник на општина Битола низ социјалните мрежи е бура од реакции по однос на донесената одлука за направениот избор, пренесува порталот Аналитикум.

Незадоволството помеѓу членовите е големо и дури се зборува за вртоглави суми кои биле платени.

Сепак од оваа одлука на Скопје незадоволство има во општинската организација на СДСМ во Битола но исто и се плашат јавно да реагираат бидејќи секој од нив е на некоја висока државна функција и несмее јавно да го соопштат својот став, пишува порталот.

Активисти и членови на СДСМ Битола ги споделуваат следните статуси: