петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 190
home Општини

Манчев вети низа проекти за сите граѓани на Босилово (ВИДЕО)

Манчев вети низа проекти за сите граѓани на Босилово (ВИДЕО)

Денес официјално ја започнуваме изборната кампања, за локалните избори 2021 година.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев истакна дека има многу проблеми за решавање.

Тој истакна дека во неговата програма има низа проекти кои се за сите граѓани од Босилово, а истите можете да ги дознаете во видеото во продолжение:

Локални избори 2021