петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Општини

Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци

Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци

Ние немаме право да ја менуваме историјата. Тоа не се прифаќа ниту во Куманово, ниту во Македонија. Имам конкретен став по ова прашање. Нема да дозволам да се гази по историјата на нашите предци. Сме биле, сме и ќе бидеме Македонци, порача независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски.

Коронавирус