недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 27
home Општини

Македонските репрезентативки на средба со Митко Јанчев

Македонските репрезентативки на средба со Митко Јанчев

Еднонеделни подготовки денеска  градоначалникот Митко Јанчев ги прими  кошаркарките од репрезентацијата на Македонија до 14 години. Во салата Јасмин тие се подготвуваа за настапот на неофицијалнито Европско првемнство кое ке се одржи во Словенија.

Во знак на благодарност тренерот на репрезентацијата  Никола Златев на Јанчев му подари дрес со број 1,баскет и благодарница за неговиот придонес за развојот на кошарката кај нас.Јанчев пак се интересраше за текот на тренинзите и подговеноста на екипата за настапи и изрази спремност  и  во иднина да ја помага кошарката.

Коронавирус