вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 269
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Општини

Mакедонската химна ги воздигна срцата во Прилеп, пееjа во чест на Игор Дурловски! (ВИДЕО)

Mакедонската химна ги воздигна срцата во Прилеп, пееjа во чест на Игор Дурловски! (ВИДЕО)

Срцата на стотици прилепчани вечерва чукаа за Македонија, за нејзината унитарност, за зачувување на нејзината посебност и идентитет. Прилепчани први го кренаа гласот за спас на државното име и во голем број вечерва се собраа во центарот на градот, јавува порталот Маркукуле.

Она што беше проследено со најмногу емоции беше интонирањето на државната химна, кое беше посветено на притворениот оперски пејач, Игор Дурловски

Парламентарни избори 2020