сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 42
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Лозарите излегоа на протести

Лозарите излегоа на протести

Регионалното здружение „Тиквешки лозаро овоштари“денес од 17 до 18 часот го блокира патот Градско – Прилеп- Кавадарци кај клучката во Росоман, во близина на бензинската „Црна Река“.

Во организација на истото здружение вчера се одржа протест и во центарот на Неготино.