сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 22
home Општини

Лефков со обвинување до власта: Кочани е повторно најзагаден град

Лефков со обвинување до власта: Кочани е повторно најзагаден град

Од 01.11 до денес само два дена не е надминато дозволеното загадување, а денес Кочани повторно најзагаден град! Затворањето на фабриката за хартија не ги даде очекуваните резултати.

Фабриката “Пејпр Мил” во Кочани беше затворена од страна на вонредна инспекција откако беше посочена како главен загадувач.

Од планот за живот Кочани го извлече “зачадениот” крај! Се вели во Фејсбук статусот на Миле Лефков.

 

 

Коронавирус