недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 8
home Општини

Кумановци почнаа и да колабираат пред банките, интервенира и Брзата помош (ФОТО)

Кумановци почнаа и да колабираат пред банките, интервенира и Брзата помош (ФОТО)

Денеска Итната медицинска помош мораше да интервенира откако на две лица им се слошило додека чекале во долгата редица за влез во банка, објавува Кумановски муабети.

Слична е состојбата пред скоро сите банки, а интервенции Итната бедицинска помош имаше и вчера, велат граѓаните.

Коронавирус