петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Општини

Кржалоски од Прилеп: 27 години независност, Република Македонија вечна

Кржалоски од Прилеп: 27 години независност, Република Македонија вечна

Лидерот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Лука Кржалоски, за денешниот празник го посети Прилеп.

Тој со младината на партијата прошета низ градот, разговараше со голем број на граѓани и им го честита празникот.

27-годишнината од независноста на Република Македонија тој ја прослави со пораката дека нашата земја е вечна.

 

Коронавирус