сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 91
home Општини

КРУШЕВО ТРИ ДЕНА БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ: Неспособната локална власт ги остави граѓаните и туристите во време на пандемија на цедило

КРУШЕВО ТРИ ДЕНА БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ: Неспособната локална власт ги остави граѓаните и туристите во време на пандемија на цедило

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Крушево Никола Зисов преку изјава за медиумите вели дека веќе три дена сите гледаат како неспособната локална власт не може да го реши проблемот со водата во Крушево.

-Во 21 век во време на светска пандемија со КОВИД-19 и во туристичко место граѓаните и угостителските објекти во Крушево се оставени без вода цели 72 часа. Властите рекоа дека овој проблем ќе биде саниран од два до три дена, но очигледно како и за се останато за нив ветувањата и роковите за нив немаат апсолутно никакво значење, вели Зисов.

Коронавирус