понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 55
home Општини

Коњановски побара формирање на комисија за проценка на штети од земјотресот

Коњановски побара формирање на комисија за проценка на штети од земјотресот

На денешната седница на Советот на Општина Битола, Градоначалникот Тони Коњановски, ги информираше советниците за состојбата која синоќа беше затекната на терен после серијата земјотреси кои беа почувствувани во Битола.

Исто така, Градоначалникот, информираше и за донесените заклучоци на денешниот состанок на општинскиот кризен штаб, а од Советот побара ставање на дополнителна точка на дневениот ред: Формирање на комисија за проценка на штети од земјотресот, информираат од општина Битола.

Коронавирус