петок, 21. февруари 2020. Вести денес: 7
home Општини

Кичево личи на голема депонија- градот задушен во ѓубре и смрдеа, властите мува не ги лази (ФОТО)

Кичево личи на голема депонија- градот задушен во ѓубре и смрдеа, властите мува не ги лази (ФОТО)

Власта предводена од СДСМ веќе трета година како не ги исполнува лажните ветени проекти пред граѓаните на Кичево за време на изборите во 2016 година.

Коалицијата на СДСМ и ДУИ веќе со години ја предводи власта во Кичево, додека градот личи на голема дива депонија, а граѓаните секојдневно мака мачат со чадот, смрдеата, загаденоста и кучињата бездомници.

Властите со денови не ги чистат контејнерите, а загадениот воздух и ова зимо ќе ги гуши граѓаните на Кичево се додека властите не го решат овој проблем за кои очигледно мува не ги лази.