четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 62
home Општини

Кичево и кичевчани секогаш за Македонија (ФОТО)

Кичево и кичевчани секогаш за Македонија (ФОТО)

Силна ВМРО-ДПМНЕ ја прави силна Македонија. Знам дека не ни недостасува храброст, решителност, мотивираност но и трепение и мудрост кога е потребно. Ова е моментот на нашата генерација. Моментот на одлука, потоа ќе биде доцна, порачаа денес кичевчани.

„Кичево и кичевчани секогаш за МАКЕДОНИЈА

OВА Е САМО ПОЧЕТОК

НАРОД КОЈ ЌЕ ДОЗВОЛИ ДА МУ ЈА ИЗБРИШАТ ИСТОРИЈАТА НЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОСТОИ“ – велат тие.

Коронавирус