среда, 19. јуни 2019. Вести денес: 35
home Општини

Кичевчани со јасна порака до власта: Никогаш Северна, секогаш Македонија (ФОТО)

Кичевчани со јасна порака до власта: Никогаш Северна, секогаш Македонија (ФОТО)

Во пресрет на Уставните измени во Собранието на Република Македонија денеска во Кичево осамна парола на која никој Македонец не остана рамнодушен.

„Република Македонија, никогаш Северна, секогаш Македонија.“

Инаку освен во Кичево денеска на повеќе локации во Скопје осамнаа транспаренти со написите: „Едно име имаме, Македонија“.