понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Општини

Казнети 89 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

Казнети 89 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

На 01.06.2021 на подрачјето на СВР Битола е спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 89 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 23 возачи управувале возило без возачка дозвола, осуммина разговарале на мобилен телефон и тројца не користеле сигурносен појас.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци. Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија