понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 154
home Општини

Казнети 82 штипјани, ги направиле овие прекршоци

Казнети 82 штипјани, ги направиле овие прекршоци

На 24.03.2021 СВР Штип спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот, при што се изречени вкупно 82 мерки.

Меѓу нив, 15 за управување возила со брзина поголема од дозволената, 12 без возачка дозвола, 2 за нерегистрирани возила, 1 за управување возило под дејство на алкохол, 10 за некористење сигурносен појас, 9 за непрописно паркирање, 5 недавање првенство на минување и 28 прекршоци што ги чинат пешаците.

Коронавирус