петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Општини

Казнети 46 штипјани – возеле брзо, без дозвола или без појас

Казнети 46 штипјани – возеле брзо, без дозвола или без појас

Во текот на 06.12.2021, СВР Штип спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот, при што се изречени 46 мерки, меѓу кои 14 за управување возила со брзина поголема од дозволената, 14  за управување возило без возачка дозвола, 4 за технички неисправно возило, 2 за нерегистрирано возило, 2 за некористење сигурносен појас, 1 за користење мобилен телефон и 9 за непрописно паркирање.

-Засилените контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбдноста во сообраќајот, велат од МВР.

Коронавирус