понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 48
home Општини

Казнети 17 возачи во Велес за непрописно престигнување во собраќајот

Казнети 17 возачи во Велес за непрописно престигнување во собраќајот

Во акциска контрола на СВР Велес санкционирани се 17 возачи за непрописно престигнување во сообраќајот.

Акцијата, како што денеска изјави портапролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, е спроведена вчера, а од санкционираните возачи, десет се од Велес, четворица од Кавадарци тројца од Неготино.

–Против овие лица ќе бидат поднесени соодветни пријави, најави Додевски. (МИА)

Коронавирус