петок, 5. август 2022. Вести денес: 197
home Општини

Казнети 17 лица за непрописно престигнување на територија на СВР Битола

Казнети 17 лица за непрописно престигнување на територија на СВР Битола
Police officer holds the stop sign in his hand in Belgrade, Serbia. 22.04.2017. Mondo/Stefan Stojanovic

Денеска (05.08.2022) во периодот од 15.00 до 20.00 часот спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на СВР Битола, при што санкционирани се 17 возачи.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, порачуваат од МВР.

Коронавирус