вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Кавадарци: Во функција нова „метларка“ и бунари за технолошка вода (ВИДЕО)

Кавадарци: Во функција нова „метларка“ и бунари за технолошка вода (ВИДЕО)

Ново возило, „метларка“ со голем капацитет набави ЈП „Комуналец“. Со ова возило ќе се чистат булеварите и поголемите улици. Во функција се и бунарите за технолошка вода кои ќе се користат за потребите на Комуналец, но и за потребите на земјоделците од Кавадарци.

Овие новини денеска пред јавноста ги презентираа градоначалникот Митко Јанчев и директорот на Комуналец, Ѓоко Попицов.

Коронавирус