сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Кавадарчани со 14.4 проценти излезеност до 11 часот на локалните избори

Кавадарчани со 14.4 проценти излезеност до 11 часот на локалните избори
МИА

Од 32.163 лица во Кавадарци, кои имаат право на глас, до 11 часот изгласале 4.542 или 14.4 проценти, за МИА рече Емилија Петровска, претседател на Општинската изборна комисија.

Во Кавадарци се гласа на 59 избирачки места.

Кавадарчани бираат меѓу двајца кандидати за градоначалник, како и 13 советнички листи.

Коронавирус