среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Општини

Кандидатот на СДСМ за градоначалник во Кавадарци изгубен во времето, нема проекти, нема визија

Кандидатот на СДСМ за градоначалник во Кавадарци изгубен во времето, нема проекти, нема визија

Прв ден од изборната кампања, прв ден Тв дуел на националниот сервис.

Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев и на СДСМ, Горан Тодоров, ги вкрстија копјата на МТВ.

Имено Митко Јанчев од ВМРО-ДПМНЕ со јасни одговори на прашањата околу проектите кој ги реализирал и кои планира да ги реализира доколку ја добие повторно довербата од кавадарчани, а кандидатото на СДСМ, Горан Тодоров со неосновани напади кон Јанчев но и со пофални зборови кон Зоран Заев.

На прашањето на водителот околу проектите на Тодоров за Кавадарци, тој не одговори конкретно, односно одгвори со веќе остварени проекти од страна на Митко Јанчев.

Локални избори 2021