петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 168
home Општини

Кандидат за градоначалник фатен како дава поткyп?! (ФОТО)

Кандидат за градоначалник фатен како дава поткyп?! (ФОТО)

Прекршување на изборниот молк и предизборен поткуп е забележан и во Делчеве, каде поткуп дава лично кандидат за градоначалник на една од владеачките партии. Тој е забележан буквално со парите во раце, пренесува Инфомакс.