среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Јовановски: Кичевчани гласно ги препознаваат проектите, одиме кон нова заедничка победа

Јовановски: Кичевчани гласно ги препознаваат проектите, одиме кон нова заедничка победа

Кандидатот за градоначалник на Општина Кичево од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски истакнува дека неговите проекти ќе донесат напредок во општината.

-Кичевчани гласно ги препознаваат проектите кои ќе донесат развој и напредок на нашата Општина. Мораме заедно, одиме кон нова заедничка победа, вели Јовановски.

Коронавирус