понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Јорданов со повик до граѓаните на Штип: Во недела храбро и без двоумење заокружете го бројот 7, кој ветува нова визија и нова иднина

Јорданов со повик до граѓаните на Штип: Во недела храбро и без двоумење заокружете го бројот 7, кој ветува нова визија и нова иднина

Вечерва, во 20:30 часот, на Плоштад „Слобода“, ќе го зададеме последниот удар на оваа локална власт. Ве повикувам да излезете и да дадете масовна поддршка, затоа што од вечерва од Штип ќе почнат промените и ќе стартуваме со изградбата на новата иднина во нашиот град, изјави денеска кандидатот за градоначалник за општина Штип од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов.

Во продолжение интегрален текст и видео од изјавата на Јорданов: 

Почитувани штипјани, 

Денешниот, последен ден од изборната кампања, го посветувам на две работи: 

Со огромно задоволство ве поканувам на големиот завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип.

Вечерва, во 20:30 часот, на Плоштад „Слобода“, ќе го зададеме последниот удар на оваа локална власт. Ве повикувам да излезете и да дадете масовна поддршка, затоа што од вечерва од Штип ќе почнат промените и ќе стартуваме со изградбата на новата иднина во нашиот град. 

Исто така, ве повикувам, во недела да го дадете својот глас за новата иднина и храбро, без двоумење, водени од искрената желба за напредок и успеси и подобро утре, заокружете го бројот 7, кој ветува нова визија, нова иднина за Штип. 

Почитувани сограѓани,  заедно и сплотени ќе успееме! 

Ќе бидам прв меѓу еднаквите, подготвен да помогнам секому, вратите на општината ќе бидат ширум отворени, а гарантирам и ветувам дека во новата иднина ќе има само среќни и насмеани штипјани, истакна Јорданов.

Коронавирус