среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Општини

Јорданов: Ја асфалтиравме улицата во Дузлачки рид

Јорданов: Ја асфалтиравме улицата во Дузлачки рид

Градоначалникот на Штип преку статус на Фејсбук пишува дека е асфалтирана улицата во Дузлачки рид.

-Со буџетски средства во износ од 650.000 денари, денес асфалтиравме улица во Дузлачки рид.

Урбанизиравме уште 1000 м2 градска патна инфраструктура, на локација каде жителите се соочуваа со предизвици во нивното секојдневие.

Вака ќе продолжиме и во наредниот период, затоа што граѓаните го очекуваат тоа од нас!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус