петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 201
home Општини

Јанчев со порака до СДСМ: Доста со менување на имиња

Јанчев со порака до СДСМ: Доста со менување на имиња

Денес од с.Ваташа кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев испрати порака до неговиот противкандидат од СДСМ, Горан Тодоров кој како што рече планирал да го менува името на ФК Габер од Кавадарци.

-Нема да го менуваме името на фудбалскиот клуб Габер, како што тоа го најави мојот противкандидат, доста е од менување имиња, му порача Јанчев на Горан Тодоров и СДСМ.

Јанчев пред кавадарчани порача дека како во претходниот така и во овој мандат ќе ја исполни 100 проценти неговата програма.

Коронавирус