петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Јанчев со обединувачко обраќање: Сите заедно да работиме за Кавадарци

Јанчев со обединувачко обраќање: Сите заедно да работиме за Кавадарци

Староновиот градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев денеска упати јавна покана до својот против кандидат и носителите на сите 13 советнички листи, кои беа дел од процесот на локални избори, утре да испијат заедничко кафе.

Јанчев уште еднаш се заблагодари на граѓаните за масовната поддршка на изборите…

Коронавирус