понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 32
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Општини

Јанчев со апел за младите во Кавадарци да ги почитуваат мерките, да бидат внимателни и трпеливи

Јанчев со апел за младите во Кавадарци да ги почитуваат мерките, да бидат внимателни и трпеливи

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев денеска упати апел до младите да бидат повнимателни и да ги почитуваат мерките и препораките за спречување на ширењето на коронавирусот во нивниот град.

-МЛАДИТЕ ДА БИДАТ ПОВНИМАТЕЛНИ

Со оглед на тоа што ситуацијата во која се наоѓаме трае веќе подолг период , кај младите веќе се чувствува нетрпеливоста.
Апелирам до сите млади да бидат трпеливи, да ги почитуваат мерките и да бидат внимателни. Препораките и мерките мора да се почитуваат. Сите сме свесни за ситуацијата и нејзината тежина. Временските услови се идеални за активности на отворено, посебно за младите, но апелирам да се почитуваат сите мерки, стои во неговиот пост на Фејсбук.

МЛАДИТЕ ДА БИДАТ ПОВНИМАТЕЛНИСо оглед на тоа што ситуацијата во која се наоѓаме трае веќе подолг период , кај младите…

Gepostet von Митко Јанчев – Градоначалник на Општина Кавадарци am Mittwoch, 3. Juni 2020

 

Парламентарни избори 2020