недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Општини

Јанчев: Ќе направиме уште повеќе, гордост е да се биде од Ваташа

Јанчев: Ќе направиме уште повеќе, гордост е да се биде од Ваташа

Кандидатот за градоначалник на ВМРО- ДПМНЕ Митко Јанчев , кој е воедно и актуелен градоначалник на Кавадарци, вечерва се обрати пред жителите на село Ваташа.

Јанчев пред жителите на Ваташа рече дека ќе се негува историјата и споменикот во Ваташа. Да не не навредуваат , зашто гордост е да се каже дека си од Ваташа.

Во изминатите четири години е направено многу , големи инфраструктурни проекти. Сега ќе направиме уште повеќе , зашто има благодет во овој крај за да биде посетено од сите во Македонија.

Коронавирус