недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 99
home Општини

Јанчев и Тодоров испија кафе, староновиот градоначалник најави обединување за посилно Кавадарци

Јанчев и Тодоров испија кафе, староновиот градоначалник најави обединување за посилно Кавадарци

Против кандидатот Горан Тодоров и најголем дел од носителите на советничките листи денеска се сретнаа со старо-новиот градоначалник Митко Јанчев.

Тие на покана на Јанчев го испија утринското кафе и разговараа за иднината на општина Кавадарци.

Митко Јанчев победи во првиот круг од локалните избори, а воедно ја оствари и најголемата разлика во гласови на територија на Македонија, а таа изнесуваше над 10.500 гласови.

Коронавирус