недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Општини

Јанчев се сретна со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ

Јанчев се сретна со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ

Денес во посета на Општина Кавадарци беше новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ Клеменс Која. Тој оствари средба со Градоначалникот Митко Јанчев. Се разговараше за политичката состојба како во Република Македонија така и на локално ниво.

Коронавирус