недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Општини

Изгореа два стана во социјална зграда во Берово: Семејства со мали деца на улица (ФОТО+ВИДЕО)

Изгореа два стана во социјална зграда во Берово: Семејства со мали деца на улица (ФОТО+ВИДЕО)

Изгореа два стана во социјалната зграда во Берово. Станува збор за повеќечлени семејства со мали дечиња од Берово кои моментално се без место на живеење.

Според очевидци глетката била страшна за време на гаснењето на пожарот. Беровските полициски службеници и пожарникарите спречиле поголема катастрофа.

Соседка на унесреќените семејства вели дека едното од семејствата е сместено во плевна, додека второто семејство по вчерашниот пожар не им останало ниту едно ќебе за да се покријат во текот на ноќта.

Извор: delcevo365.mk

Најнови вести