четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 87
home Општини

Иван Јорданов денеска официјално ја презема функцијата градоначалник на Општина Штип

Иван Јорданов денеска официјално ја презема функцијата градоначалник на Општина Штип

Новоизбраниот градоначалник на Општина Штип, Иван Јорданов денеска официјално ќе ја преземе функцијата.

Според најавите, Јорданов напладне ќе го добие Уверението од страна на Општинска Изборна Комисија, а во 12:30 часот ќе се изврши примопредавањето на функцијата во Кабинетот на Градоначалник на Општина Штип.

Претходно Јорданов ќе присуствува на литургија во црква Успение на Пресвета Богородица во Ново Село, а потоа ќе пешачи од Ново Село до Општина Штип со неговиот тим.

Коронавирус