петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 157
home Општини

Иван Иванов нов в.д. директор на Комуналното јавно претпријатие „Водовод“ – Кочани

Иван Иванов нов  в.д. директор на Комуналното јавно претпријатие „Водовод“ – Кочани

Иван Иванов е новиот в.д. директор на Комуналното јавно претпријатие „Водовод“ – Кочани.

Иванов доаѓа на местото на досегашниот директор Андреј Киров.

Во присуство на градоначалникот Љупчо Папазов, утрово беше извршено примопредавање на раководната позиција.

Коронавирус