сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 31
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Општини

Искршени столчиња на стадионот во Валандово

Искршени столчиња на стадионот во Валандово

На Градскиот стадион во Валандово синоќа биле искршени повеќе од столчињата на трибините, информираше денес градоначалникот Перо Костадинов.

Вандалите искршиле повеќе од педесет столчиња со што е направена значителна материјална штета.

Столчињата се монтирани на трибините пред неколку години, а претходно се користеле на отворената сцена во Домот на културата.

Случајот е пријавен во полицијата.

ФОТО:МИА

Најнови вести

Коронавирус