понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 162
home Општини

Искинато државното знаме во паркот во Ѓорче (ФОТО)

Искинато државното знаме во паркот во Ѓорче (ФОТО)

Искинато државно знаме виси во паркот во Општина Ѓорче Петров.

Жителите на општината велат дека ваквата слика не е прв пат.

– Еве по втор пат… добро бе градоначалник на Ѓорче Петров, не ти е срам?! Под итно да се смени искинатото државно знаме во паркот во Ѓорче… срамота е!!!, напиша револтиран граѓанин на својот Фејсбук профил, постирајќи ја сликата.

Коронавирус