четврток, 22. април 2021. Вести денес: 0
home Општини

Исчезнува Мавровското Езеро (ФОТО)

Исчезнува Мавровското Езеро (ФОТО)

Предупредувачки слики од Мавровското Езеро осамнаа на социјалните мрежи.

Локалните жители и туристите алармираат дека Мавровското Езеро полека исчезнува од мапата на вештачки езера. Езерото е повлечено, а местата кои до лани беа под вода, сега се сува површина.

Очигледно е дека нивото на езерото драматично опаѓа, додека властите не преземаат ништо.

Коронавирус