среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Илиевски до „шepифот“: Heма да дозволиме Димитриевски да и ги затемни стаклата и на Општината

Илиевски до „шepифот“: Heма да дозволиме Димитриевски да и ги затемни стаклата и на Општината

Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме, регираше вечерва кандидатот за градоначалник на Куманово од СДСМ, Оливер Илиевски.

-Шерифот Максим Димитриевски, како во досегашното владење со дивите градби и корупцијата, работата за неговите бизниси, тој денеска докажа дека вози на “диво” и кола со затемнати стакла.
МВР спроведува сообраќајни контроли, а јас би го прашал, зошто Димитриевски со затемнети стакла?
Дали е таа истата кола каде што твоите соработници купуваа гласови по 500 денари, па затемниле стакла за да бидат по “сигурни” во купопродажните зделки на гласови?

Дали е таа иста кола која ги тера и вози вработените на општината со сила и уцени да гласат за вас?, напиша Илиевски на Фејсбук.

Коронавирус