петок, 5. март 2021. Вести денес: 125
home Општини

Хорор во Охридско езеро: Со мрежи се ловат риби (ВИДЕО)

Хорор во Охридско езеро: Со мрежи се ловат риби (ВИДЕО)

„Охридска пастрмка- Кратка хорор приказна“ е насловот на видеото кое нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид го објави, а на кое се гледаат како се поставени мрежи за лов на риби во Охридското езеро.

На видеото се гледаат заробени риби во поставените мрежи.

Коронавирус